Protez tırnak zarar verir mi?

Protez tırnak zarar verir mi diye düşünüyorsanız Nouvelle Vie Güzellik Merkezi olarak bu sorunuza cevap oluyoruz. Protez tırnak işlemi hakkında daha fazla bilgi almak ve uygulamak için bizlere  (262) 322 07 08 veya (544) 653 07 08 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Eğer tırnak uzatamıyorsanız, ya da tırnak yeme probleminiz varsa, protez tırnak uygulaması sayesinde, ayda bir bakım yaptırarak, hayat boyu uzun tırnaklara sahip olabilir ve bu alışkanlıktan da böylece kurtulabilirsiniz.

Düzenli olarak aylık bakımları yapıldığı sürece Protez Tırnağın kullanım süresi sınırsızdır.

Protez tırnağın avantajları;

Takma tırnakta hissedilen yabancılık hissi Protez Tırnak uygulamalarında kesinlikle hissedilmez.
Protez Tırnak kendi tırnağınız gibi sizinle bütünleşir, doğal görünümü sayesinde asla doğal tırnaktan ayırt edilmez.
Uygulanan oje doğal tırnağa oranla çok daha uzun süre kullanılır.Protez Tırnak, sıcak sudan, deniz suyundan, havuz klorundan, sabun ve şampuandan etkilenmemektedir.
Protez Tırnak istenildiği zaman teknisyenlerimiz tarafından özel solüsyonlar ile kolaylıkla çıkartabilir.
İlk uygulama ortalama 1 saat sürmektedir, profesyonel tırnak teknisyenlerimiz tarafından, T.C Sağlık Bakanlığı onaylı ürünler ile en sağlıklı koşullarda hizmet verilmektedir.
Akrilik veya Jel uygulamalarına tırnağın yapısına uzman teknisyenlerimiz tarafından karar verilir.
Protez Tırnak kullanıcılarının mutlaka asetonsuz oje çıkartıcısı kullanması gerekir, asit içeren kimyasallar kullanıldığından (ör: deterjan) eldiven kullanması tavsiye edilir.
Protez Tırnak Boyu istenilen şekilde ayarlanabilir.

Protez Tırnak uygulamasında hazırlık aşaması ve çıkartma aşaması önemlidir, hazırlık aşamasında doğal tırnağın yağdan arındırılması gerekmektedir ve bu arındırma işleminde aşırıya kaçan törpüleme doğal tırnağa zarar verir. Aynı şekilde çıkarma işleminde de törpü yapılmaktadır, fakat bu törpüleme proteze yapılmalıdır. Doğal tırnağa elektronik törpüyle yapılması durumunda yine tırnağa zarar verecektir. Özetle öncelikle uygulama yapan kişinin yeterince bilgi sahibi olması ve profesyonel olması önemlidir. Hazırlığı ve çıkarma işlem doğru yapıldığı takdirde, protez tırnak doğal tırnağa zarar vermez. Ancak bazı durumlarda bakım ihmal edildiği taktirde bazı sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

  • Yapım aşamasında temizlik ve hijyene dikkat edilmezse tırnak problemleriyle karşı karşıya kalınabilir.
  • Yaparken ya da çıkarırken gerekli özen gösterilmezse tırnaklara büyük hasar verilebilir.

Zamanla, protez tırnaklarınız büyür. Her iki üç haftada bir tırnakların rötuşlanması için tırnak protezi yaptırdığınız yere gitmeniz tavsiye edilir.

Protez tırnak işlemi hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Menü