Anneler İçin Bakım Önerileri

Anneler, yaptıkları fedakarlıklar ile aile içinde ön plana çıkarken çoğu zaman kendine gerekli ilgiyi gösteremeyebiliyor. Özellikle küçük çocuğu olan annelerin, bazı temel kişisel bakım uygulamalarına dahi zaman bulamaması sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Durum böyle olunca anneler için bakım önerileri ve pratik uygulamalar son dönemde oldukça revaçta olan bir konu olmaktadır. Peki anneler, hangi güzellik uygulamalarından yararlanabilir?

Günlük Cilt Bakım

Günlük cilt bakım için zaman ayırmak, özellikle anneler için pek mümkün olmamakta. Bu sebeple anneler, kısa süreli vakitlerinde en etkili çözümü sunacak cilt bakım uygulamalarını tercih etmektedir. Profesyonel güzellik merkezlerinde sunulan uygulamaların yanı sıra evde bakım önerileri arasında öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken konu cilt temizliğidir. Temiz bir cilt, özellikle leke, akne ve siyah nokta sorunlarına karşı önleyici olmaktadır. Yapılan makyajın derinlemesine temizlenmesi ile aslında birçok cilt bakım sorununa karşı önlem alınabilmektedir. Ancak bu noktada, kullanılan anne bakım ürünleri oldukça önemlidir. Kullanılan ürünlerin içeriğine dikkat edilmesi, öncelikli konu olmalıdır.

Anne Ürünü Kullanımı

Hamile kadınlar ve anneler, bebekleri ile doğrudan bir etkileşim halinde olduklarından dolayı, cilt bakım ürünleri kullanımında kısıtlamaya gitmelidir. Özellikle doğal içerikli ürünlere öncelik vermek anne ve bebek sağlığı açısından önemlidir. Bununla birlikte anne bakımı ürünlerinde öncelik verilen seçenekler aşağıdaki gibidir;

  • Çatlak Kremleri: Hamilelikten itibaren başlayan çatlak sorunu, kadınların en büyük problemi olmuş durumda. Bu sorun için evde bakım uygulamalarında kremler öncelikli gelmektedir. Ancak kadınların bu durumdan rahatsız olmaya başlaması striort çatlak bakımı uygulamalarına olan tercihi artırmıştır.
  • Vücut Sıkılaştırıcı Kremler: Hızla değişen vücut yapısı ile ortaya çıkan bozukluklar, doğum sonrası toparlanma ihtiyacını ortaya çıkarır. Bu tarz durumlarda vücut sıkılaştırıcı kremler ve vücut toparlama uygulamalarından yararlanılmaktadır.
  • Göğüs Kremi: Süt üretimi ile göğüslerde yaşanan çatlama gibi sorunlarda, uygun krem tercihi yaparak sorunu minimuma indirebilmeniz mümkün.
  • Emzirme ürünleri: Tercih edeceğiniz emzirme ürünleri ile vücudunuzu yıpratmadan ve konforunuzu ihmal etmeden bebeğiniz için en uygun olan bakımı ve uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Anne Bakım Ürünleri Nasıl Seçilmeli?

Emziren anneler cilt bakımı yaptırabilir mi? sorusu, özellikle doğum sonrası cilt sorunu yaşayan annelerin en sık araştırdığı konudur. Bu noktada anne bakım uygulamaları ve anne bakım ürünleri önem arz etmekte. Peki cilt bakımı uygulamalarında tercih edilen anne bakım ürünleri nasıl seçilmeli? Öncelikle, cilt tipinin doğru analiz edilmesi gerekmektedir. Uygun cilt bakım ürünlerinin tercihinde doğru analiz önemlidir. Kuru, yağlı, karma ya da hassas ciltler için doğru ürünler tercih edilerek yaşanan cilt problemlerinin önüne geçilmesi mümkündür. Bunun yanı sıra uygun çatlak kremleri ve cilt bakım uygulamalarında kullanılan doğal içerikli ürünlerle hamileliğe ve doğuma bağlı oluşan sorunlar, en kısa sürede tedavi edilebilir.

Hamilelikte Bakım Süreci

Hamilelik süreci, her annede farklı ilerlemektedir. Bu sebeple bazı anneler güzellik merkezine gitme konusunda sorun yaşayabilir iken hamile kadınların bir kısmı güzellik uygulamalarına devam edebilmektedir. Güzellik merkezinde sunulan profesyonel uygulamalardan yararlanan annelerin en sık sorduğu sorulardan biri, hamilelikte kullanılan cilt bakım ürünleri ve içerikleri olmaktadır. Bebeği için en iyisini düşünen anneler, kullanılan ürünler konusunda hassas davranarak hem kendi sağlığını hem de bebek sağlığını koruyabilmekte. Bu noktada güzellik merkezinde sunulan kimyasal içerikli uygulamalar, hamilelik sürecinde uygulanmamaktadır. Hamile, emziren ya da yeni doğum yapmış anneler, yaşadıkları bu süreçte daha doğal ve basit cilt bakım rutinleri tercih ederek kişisel bakımına özen gösterirken aynı zamanda olumsuz bir durumla karşılaşmazlar.

Manikür, Pedikür ve Kalıcı Oje Uygulamaları 

El ve tırnak bakımı, kişisel bakım uygulamalarında öne çıkar. Ancak bu uygulamalar, özellikle yeni doğum yapmış ya da çalışan anneler için zorlayıcı olabilmektedir. Zamandan ve emekten tasarruf etmek isteyen anneler, kalıcı oje ve protez tırnak uygulamaları ile daima bakımlı olabilmektedir. Hamilelik sürecinde ya da emzirme döneminde manikür ve pedikür uygulamaları, kadınlara psikolojik olarak destek vermektedir. Ancak uygulama yaptırırken uygulamanın yapıldığı güzellik merkezinin hijyenik koşullarda hizmet vermesine dikkat edilmelidir. Profesyonel ve hijyenik koşullarda uygulanan manikür, pedikür ve kalıcı oje uygulamalarının tercih edilmesinde bir problem bulunmaz. 

Anneler İçin Pratik Bakım Önerileri

Özellikle zaman konusunda problem yaşayan anneler, kişisel bakımlarına gerekli özeni gösterememekten şikayetçidir. Bu sebeple anneler için pratik bakım önerileri, adeta kurtarıcı püf noktaları olmaktadır. Çalışan anneler ya da düzenli aralıklarla güzellik merkezine gidecek zaman bulamayan kadınlar, kalıcı makyaj uygulamaları başta olmak üzere uzun süreli kullanım imkanı sunan seçeneklere öncelik verebilir. 

Menü