Dermapen nasıl yapılır?

Dermapen nasıl yapılır diye düşünüyorsanız Nouvelle Vie Güzellik Merkezi olarak bu sorunuza cevap oluyoruz. Dermapen işlemi hakkında daha fazla bilgi almak ve uygulamak için bizlere  (262) 322 07 08 veya (544) 653 07 08 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Dermapen işlemi, bir cilt tedavi yöntemidir. Kozmetik tedavileri dediğimiz tedaviler, farklı cilt sorunlarını gidermek için tasarlanmıştır. Kozmetik dünyasının farklı ürünler ve cilt tedavileriyle dolu dünyasında dermapen uygulamasının da önemli bir yeri vardır.

Dermapen; gözenekleri sıkılaştıran, güneş lekelerini azaltan ve ciltteki renk tonu farklılıklarını tedavi eden başarılı bir cilt gençleştirme tedavisidir. Uygulama sayesinde ince kırışıklıklar yok edilerek cilde dinamik bir görünüm kazandırılır.

Bazı cilt tipleri, yalnızca cilt losyonları veya yüz kremleriyle tedavi edilemez. Bu nedenle, teknolojideki en son gelişmeler sayesinde, en ağır vakalarla başa çıkmak için farklı motorlu cerrahi aletler tasarlamak için teknolojiden faydalanılmaktadır.

Bu işlem yüz bölgesine, cilt problemi yaşanan bölgelere, ellere, akne izlerine ve doku kaybı problemi var ise; kaybın mevcut olduğu bölgelere uygulanabilir. Öncelikle anestezi kremi yardımıyla uygulama bölgesinin uyuşması sağlanır. Mikro iğneleme olarak da bilinen dermapen işlemi, uygulama bölgesinde cildin üst katmanına (epidermis) mikro iğneler ile kanallar açılması prensibine dayanır. Mikro iğnelerin vermiş olduğu hasarı iyileştirmek için harekete geçen cilt, bilinçli oluşturulan tahribatla birlikte tedavi edilmek istenen problemi de yok eder.

Bu tip bir teknolojinin arkasındaki teori, cilt üzerinde küçük bir yara oluşturarak, kolajenle dolu yeni bir hücre oluşturmak ve bunun tepki vermesini sağlamaktır. Tedavi türüne bağlı olarak, cilt derinliği 0,25 ile 2,5 mm arasında değişebilir. Yararları iğne penetrasyonunun derinliğine bağlıdır. Yani iğne cildin alt katmanlarına ne kadar çok ulaşırsa ve derine inerse, o kadar etkili olur. Çoğu zaman, bu tür tedaviler sadece cilt bakım ürünlerinin penetrasyonunu arttırmak veya maksimum emilim ve cilt temizliğini sağlamak için kullanılır.

Dermapen uygulaması günümüzde birçok yerde yapılmaktadır ancak güvenilir bir güzellik merkezinde mutlaka sertifikalı bir estetisyen tarafından yapılmalıdır. Bu cilt bakımı uygulaması hijyenik koşulların sağlandığı bir klinik ortamında gerçekleştirilmelidir.

Dermapen nasıl yapılır hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Menü