Dermapen Nasıl Yapılır?

Cilt gençleştirme uygulamalarından biri olan dermapen, son yıllarda en çok tercih edilen cilt bakım uygulamalarından biri olmuştur. Hızlı etki göstermesi ve cildi en etkili şekilde yenilemesi, tercih edilme sebeplerinin başında geliyor. Peki dermapen nasıl yapılır? Dermapen uygulaması hakkında merak ettiğiniz tüm detayları sizler için hazırladık.

Dermapen, günlük cilt bakım rutinleri ya da kullanılan cilt bakım ürünleri ile iyileşme göstermeyen ciltler için etkili bir alternatiftir. Ağır vaka olarak ifade edilen cilt sorunlarında son derece başarılı sonuçlar vermesiyle biliniyor. Bu kapsamda cilt sorunu yaşayan birçok hasta tarafından tercih edilmekte olup bu hastalar, dermapen uygulamasının nasıl yapıldığını ya da dermapen öncesi ve sonrası sonuçlarını merak etmektedir.

Dermapen iğnesi ile yapılan uygulamada mikro iğnelerin yer aldığı başlık cilde yerleştirilir ve ileri geri hareketler ile iğnelerin cilde giriş yapması amaçlanır. Bu sayede ciltte ufak çaplı hasar oluşturularak o bölgelerin iyileşmesini ve kolajen üretiminin artırılmasını sağlar. Mikro iğnelerin oluşturmuş olduğu hasarı iyileştirmeye çalışan cilt, aynı şekilde o bölgede yer alan cilt sorunlarının da tedavisini sağlamaktadır.

Dermapen Uygulaması Adımları

Temelde basit bir çalışma sistemine sahip olan dermapen uygulaması, belli başlı aşamalardan oluşmaktadır. Cilt sorunlarını iyileştirmek üzere yüz bölgesine uygulanmasının yanı sıra doku kaybının olduğu ve hasarlı olan çeşitli bölgelere uygulanabilmektedir. Dermapen uygulaması, birkaç adımda tamamlanmakta olup bu adımları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

  • İşlem Öncesi: Tek kullanımlık mikro iğneler, dermapen cihazına yerleştirilir. Bu aşamada aynı zamanda cilde anestezik krem uygulaması yapılır. Anestezik kremin cilt yüzeyinde sağladığı uyuşukluk ile ağrı ve acı hissi minimuma indirilerek konforlu bir tedavi süreci gerçekleştirilir.
  • İşlem Sırası: Hasarlı bölge tespiti sonrası dermapen cihazı çalıştırılır ve dermapen kalemi ile uygulamaya başlanır. Dermapen cihazı ucu cilt yüzeyine yerleştirilir ve ileri geri hareketlerle mikro iğnelerin cilde etki etmesi sağlanır. Bu şekilde iyileştirilmesi gereken tüm yüzeylerde ufak çaplı hasarlar oluşturulur.
  • İşlem Sonrası: İşlem sürecinde oluşturulan hasarlara karşı, işlem sonrasında cildi rahatlatacak serum takviyesi yapılır. Buna ek olarak 15 dk boyunca uygulanan soğuk kompres ile cildin rahatlaması sağlanır.

Tavsiye hizmet : İzmit lazer epilasyon

Dermapen Ne İşe Yarar?

Gözenekleri sıkılaştıran, güneş lekelerini azaltmasının yanı sıra cilt tonunu eşitleyen dermapen, bunlara ek olarak cilt birçok fayda sunmaktadır. Temelde yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak ve karşılaşılan cilt sorunlarını minimuma indirmeyi amaçlayan dermapen çeşitli sebeplerle tercih edilmektedir. Daha detaylı ele alındığında dermapenin işe yaradığı cilt sorunları aşağıdaki gibidir;

  • Cildin sarkması sorununa karşı kullanılmakta olup cildi toparlamasıyla öne çıkar.
  • Küçük veya büyük gözenek görünümünü azaltmakta olup gözeneklerin dolmasını ve dolayısıyla akne ve sivilce oluşumlarının önüne geçer.
  • Cildin elastikiyetini artıran dermapen, kolajen üretimini desteklemekte ve bununla birlikte cilde uygulanacak cilt bakım ürünlerinin etkisini artırmaktadır. 
  • Artan cilt elastikiyeti ve kolajen üretimi ile birlikte ince kırışıklık oluşumunun önüne geçilir ve yaşlanma belirtilerini azaltır.
  • Cilt dokusunun yenilenmesiyle birlikte daha genç, parlak ve sağlıklı cilt görünümü elde edilir.

 

Menü