Dudak Renklendirme Uygulaması

Genç ve daha sağlıklı bir görünümü herkes ister. Bunun için günümüzde kalıcı makyaj uygulaması oldukça revaçta. Kalıcı makyaj işlemleri arasında en çok tercih edilenler arasında kalıcı dudak renklendirme uygulaması ise ilk sırada yerini alıyor. Zamanla pigment bozukluğuna neden olan bazı sebeplerden dolayı kalıcı dudak renklendirme olarak bilinen dudak pigmentasyonu işlemi daha dolgun ve canlı bir görünüm sağlar. Doğal ve canlı görünüm için dudak renklendirme işlemi ile ilgili daha detaylı bilgi için Kocaeli güzellik merkezi adresimizi ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.

Dudak Renklendirme Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dudak renklendirme işlemi birçok kalıcı makyaj uygulaması gibi cildin pigmentlerine uygun bir biçimde yapılır. Dudak renklendirme işlemi dolgun ve canlı bir görünüm için dudağın doğal rengine yakın boya uygulanır. Bu işlem dudağa iğne ile enjekte edilir. Dudak pigmentasyonu yani kalıcı dudak renklendirme işlemi dudağın doğal yapısına ve şekline göre değişiklik gösterebilir. Dudak renklendirme dudağın çerçevesinin dışına çıkmadan cildin 0.3-0.5 milimetre altına enjekte edilir. Bu işlem cildin verdiği reaksiyona göre dudak renklendirme kalıcılığı daha kısa ya da daha uzun sürebilir. 

Dudak Renklendirme Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Dudak renklendirme uygulaması kalıcı mı? Dudak renklendirme işlemi doğal makyaj görünümü için elbette doğru bir seçim ancak kalıcılığı dövme ile kıyaslanamaz. Bu işlemler dudağın şekli ve cildin yapısına göre değişiklik gösterebiliyor. Bir diğer ana sebep kullanılan boyaların doğal olması ve cildin yüzeyine enjekte edilmiş olmasıdır. Ortalama 2-3 yıl kalıcı olan dudak renklendirme uygulaması kişinin cilt yapısına ve dudak şekline göre değişiklik gösterebilir. 

Dudak Renklendirme Acı Verir Mi?

Kalıcı dudak renklendirme işlemi öncesi uygulanan anestezi kremleri ile işleme başlanır . İşlem süresince herhangi bir acı hissedilmez . Dudak renklendırme işleminden sonra konuşma ya da dudak yapısında herhangi bir problem yaşanmaz. Ancak işlem sonrasında kızarıklık hafif şişkinlik gibi belirtiler olabilir bunlar normaldir.

İlginizi Çekebilir: Dudak Kontürü

Dudak Renklendirme Sonrası Bakım

Dudak renklendirme işleminden sonra yapılacak bakım çok önemlidir. Dudağın istenilen görünüme kavuşmasında yardımcı olup bununla birlikte olası bir alerjik reaksiyonu önlemekte yarar sağlayacaktır.

  • İlk 24 saat dudağın su ve yiyecekle temas edilmemelidir.
  • Uzman tarafından verilen bakım kremi talimatlara uygun şekilde kullanılmalıdır.
  • Uygulamadan sonra belli bir süre ruj kullanmamaya dikkat edilmelidir. 
  • Dudak renklendirme işleminden yaklaşık 3-4 hafta sonra mutlaka kontrole gidilmeli. Alerjik reaksiyon ve pigmentlerin dudağa verdiği tepki kontrol edilmelidir. 

Dudak Renklendirme Kaç TL?

Dudak renklendirme uygulaması fiyatları oldukça geniş  bir aralıkta değişiklik gösterir. Dudağın yapısı ve şekline göre uygulanacak tekniğe göre fiyatlar farklılık gösterebilmektedir. Kalıcılık süresi 18/36 ay arasında değişiklik göstermekle birlikte dudak renklendirme fiyatlarını belirleyen unsurlardan biridir. Fiyatları belirleyen bir diğer unsur işlem süresi olup işlemin süresi min.120/max.150 dk. arasında değişebilmektedir.

 

Menü