Lazerle Dövme Silme

Dövme uzun yıllardır yapılan bir işlem olup insan derisi üzerine, iğneli bir cihaz yardımıyla uygulandığından kalıcıdır. Bu özelliği sebebiyle dövme yaptırırken hızlı karar vermemeli ve iyi düşünmelisiniz. Öte yandan iyi düşünülmeden verilmiş dövme kararları sonrası kişiler, dövme silinir mi sorusuna cevap aramaktadır. Son yıllarda gelişen cihazlar ve tedavi yöntemleri ile birlikte lazerle dövme silme işlemi en çok tercih edilen işlem olmuş durumda.

Kalıcı dövmelerin en etkili şekilde silinebilmesini sağlayan dövme sildirme işleminde kalıcılık birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bunun yanı sıra birçok kişisel etmen ve dövmenin yapısı lazerin kalıcılık düzeyini etkiler. Profesyonel ve etkili bir işlem için hijyen kurallarının sağlandığı ve dövme silme işlemini yapan kişilerin gerekli lisansa sahip olduğu merkezlerde hizmet almaya dikkat etmelisiniz. 

Lazerle Dövme Silme İşlemi Nedir?

Büyük bir heves ile yaptırdığınız dövmenizden sıkılmış ya da artık dövmenizden kurtulmak istiyor olabilirsiniz. Herhangi bir sebepten sildirmek istediğiniz dövme ya da dövmeleriniz için lazerle dövme sildirme işlemi yaptırabilirsiniz. Peki lazerle dövme silme nedir? Özel bir lazer cihazın kullanıldığı bu yöntemde, önceden yaptırılmış ancak çeşitli sebeplerle silinmek istenen dövmelerin renk yoğunluğunu ortadan kaldırmak amaçlanmaktadır. 

Dövme renklerinde her seans sonrası açılma yapılarak dövmenin silinmesi sağlanmaktadır. Kalıcı dövme sildirme işleminde renk pigmentleri odaklanarak bu pigmentlerin yok edilmesine bağlı dövme silinmesi hedeflenir.

Lazerle Dövme Silme Nasıl Yapılır?

Son yılların en popüler işlemlerinden biri lazerle dövme sildirme tedavisi olmaktadır. Önceki yıllarda yaptırılmış ancak artık demode duran dövmelerin profesyonel bir işlemle silinmesi sonrası kişiler, kendini daha mutlu hissedebiliyor. Ancak bu süreçte lazer ile dövme silme tedavisinin nasıl yapıldığı oldukça merak konusu olmaktadır. Lazerle dövme silme tedavisinde öncelikle;

  • Dövme ve cilt analizi yapılarak lazerle dövme silme işlemi için uygunluğa karar verilir.
  • Lazerin dalga boyu, dövmenin renk ve yoğunluğuna göre ayarlanır.
  • Ardından lazer atışları yapılarak deriye zarar vermeden boya pigmentleri renginin açılması sağlanır.
  • Bu süreçte koyu renk boyalar cihaz tarafından daha iyi algılanırken açık renk boyalar için aynı durum söz konusu değildir.
  • Dövmenin rengi ve yoğunluğuna göre farklı lazer cihazlar veya dalga boyları kullanılabilmektedir.
  • İşlem sonrası güneşten korunmak, bir gün boyunca su ile temasından kaçınmak ve düzenli nemlendirici krem kullanmak önemlidir.

Lazer İle Dövme Silme Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Dövme kaç seansta silinir? araştırması yapanlar için bu soruya net bir cevap verilemeyeceğini belirtmeliyiz. Başta kişisel sebepler olmak üzere birçok kriter, lazer ile dövme silme tedavisi süresini belirlemektedir. Bununla birlikte tek seansta silinmeyecek dövmelerde birkaç seansa ihtiyaç duyulmakta ve bu seans aralarında belli bir süre beklenmesi gerekmektedir. Elbette ortalama bir rakam verilmesi gerekirse 2 – 6 seans aralığında uygulanan tedavi, iyileşme süresi ile birlikte birkaç ay boyunca sürebilmektedir.

Lazerle Dövme Sildirme Fiyatları

Özellikle gençlik döneminde yapılan ancak kalıcılığı sebebiyle sıkılmış olunan dövmelerin silinebilmesi mümkündür. Lazerle dövme sildirmek bu kapsamda, son yılların en popüler işlemi olmuş durumda. Bu popülerlik aynı zamanda lazerle dövme sildirme fiyatları konusunda yapılan araştırmaları artırmaktadır. Profesyonel bir işlem olan bu tedavide 

lazerle dövme silme fiyatları her bütçeye hitap eden bir skalaya sahiptir. Dövmenin boyutu, bulunduğu bölge, renkleri ve yoğunluğu fiyatlar üzerinde etkili olmakla birlikte dövme sildirme fiyatları hakkında detaylı bilgi için profesyonel ve güvenilir bir adres olan Kocaeli Güzellik Merkezi ile görüşme sağlayabilirsiniz. 

Lazerle Dövme Sildirme Sonrasında İz Kalır Mı?

Dövme sildirme işlemleri sonrası kalan izler düzenli olarak azalmaktadır. Elbette tek seansta dövme silme mümkün olan bir durum değildir. Özellikle fosforlu renklerde ve yoğun karmaşık desenlerde seans sonrası renklerde açılma söz konusu olsa da tamamen silinmesi tek seansta söz konusu değildir. Ancak her seans sonrası dövme renginde %20’lik bir oranda açılma meydana gelmekte ve süreç sonunda herhangi bir iz ve leke kalmamaktadır.

Lazerle Dövme Sildirme Acı Verir Mi?

Dövme sildirmek isteyenler için en çok araştırılan konuların başında lazerle dövme sildirme acı verir mi? sorusu gelmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte kullanılan cihazlar ve uygulanan tedavi ile birlikte acı ve ağrı hissi minimum düzeyde tutulmaktadır. Acı ve ağrı hissini ortadan kaldırmak adına anestezik kremler kullanılmakta ve soğutucu başlıklı cihazlar ile silme işlemi minimum acı ve ağrı ile tamamlanmaktadır.

Lazer İle Her Renk Dövme Silinebilir Mi?

Lazer dövme sildirme cihazı ile her renk, desen ve yoğunlukta dövmeler için silme işlemi yapılabiliyor. Ancak silme işleminin kalitesi ve işlem sonrası iz kalıp kalmaması, dövmenin renk ve yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

İlginizi çekebilir > Sakarya Lazer Epilasyon

Kalıcı Makyajları Dövme Lazeri İle Çıkarmak Mümkün Mü?

Yapılan kalıcı makyaj uygulamalarında dövme tercih edenler, daha sonra kişisel tercihlerinin değişmesiyle birlikte kalıcı dövme makyajından kurtulmanın yollarını arıyor. Bu noktada lazerle kaş kontürü sildirenler ya da benzeri uygulamalar ile kalıcı makyajları sildirenler bulunmaktadır. Kaş dövmesi bir diğer adıyla kaş kontürü, lazer yöntemi ile silinebilmektedir.

Menü