Microblading Kaş Uygulaması Sonrası Bakım

Günün her vakti bakımlı olmak isteyen hanımlar, kalıcı makyaj uygulamalarına son yıllarda oldukça rağbet göstermektedir. Bu uygulamalardan biri olan microblading, 3D kıl tekniği ile kaş yapımı anlamına gelen bir makyaj uygulamasıdır. Yarı kalıcı bir işlem olarak bilinmekte olup ince kıl çizimleri ile kaşların istenilen formda görünmesini sağlar. Profesyonel merkezlerde yapıldığı takdirde ne kadar güvenilir bir işlem olsa da işlem sonrası bakımda bazı noktalara dikkat ederek oluşma ihtimali olan herhangi bir sorunun önüne geçilmelidir. Peki microblading kaş uygulaması sonrası bakım nasıl olur?

İstenilen kaş görünümünü elde etmek, işlemin kalitesi ile doğru orantılı olsa da uygulama sonrası dikkat edilmesi gerekenlerde son derece önemlidir. Herhangi bir yan etkiyle karşılaşmadan etkili bakışlar için uygulama sonrası bir süre su ile temastan kaçınmalı, peeling vb. cilt bakım rutinlerine bir süre ara vermelisiniz. Basit cilt bakım işlemleri ile kaşlarınızın uygulama sonrası ilk aşamada herhangi bir hasar almasının önüne geçerek daha uzun ömürlü bir kullanım sağlayabilirsiniz. 

Uygulama Nasıl Yapılır?

Konforlu bir işlem olan microblading kıl tekniği ile daha etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Uygulama tek seansta tamamlanmakta olup seans süresi ortalama 1 – 2 saat sürmektedir. Boya pigmenti içeren tek kullanımlık iğneler yardımıyla işlem yapılır. Bu sebeple tamamen steril bir ortamda yüksek kalitede malzemeler ve son teknoloji microblading aleti yapmalıdır. Etkili ve sağlıklı bir sonuç için microblading kaş kontürü, alanında uzman kişiler tarafından uygulanmalıdır. 

Doğal içerikli boya pigmentlerinin tek kullanımlık iğneler yardımıyla deri altına işlenmesi sonucu, doğal kıl görünümü oluşturularak kaşlara dolgunluk ve şekil kazandırılır. Uygulama öncesi bölgeye anestezik krem uygulaması yapılarak acı hissi minimuma indirilir. Bu sebeple son derece konforlu bir kalıcı makyaj uygulaması olduğunu söylemek mümkün.

Microblading Kimlere Yapılmaz?

Profesyonel kişiler tarafından steril ortamda yüksek kalitede malzemeler ile uygulandığında herhangi bir sorun oluşturmayan microblading, buna rağmen herkese uygulanabilen bir işlem değildir. Oluşturabileceği yan etki ihtimaline karşılık bazı kişilere kalıcı kaş uygulanmaz. Microblading uygulamasının yapılamayacağı kişiler arasında;

  • Hamile ve emziren anneler,
  • Düzenli olarak kan sulandırıcı ilaç kullanan kişiler,
  • Kan pıhtılaşma sorunu olan hastalar,
  • Uygulama üzerinde çeşitli deri hastalığı (zona, sedef vb.) ya da et beni bulunanlar,
  • Kemoterapi ya da radyoterapi tedavisi gören hastalar sayılabilir.

Uygulama Sonrası Bakım ve Yapılması Gerekenler

Microblading sonrası en çok araştırılan konu, bakım ve işlem sonrası yapılması gerekenler olmaktadır. Çünkü işlem microblading sonrası koyuluk ve kalınlık, ilk günlerde en sık karşılaşılan durumdur. Bunun sonucunda hastalar, microblading sonrası koyuluk nasıl geçer? araştırması yapmakta ve bu koyuluğu çeşitli uygulamalarla azaltmaya çalışmaktadır. 

  • Öncelikle, bu koyuluğun normal olduğunu unutmamalı, microblading sonrası bakım konusunda acele etmemeli, kozmetik ürün kullanımına bir süre ara vermelisiniz. 
  • İşlem sonrası ilk 4 saat su ile temastan uzak durmalı, microblading sonrası kabuklanma ilk iki hafta sonrası karşılaşılan bir durum olup bu süreçte kaşlarınızı tahriş etmekten kaçınmalısınız.
  • Microblading sonrası vazelin sürmek iyileşme sürecinde önerilmekte olup özellikle duşa girerken kaşlarınızı vazelin ile sabitleyebilirsiniz.
  • İşlem sonrası ilk 24 saat içerisinde ağrı kesici kullanmamalı, microblading sonrası yüz yıkama noktasında hassas davranmalısınız.

 

Menü