Protez Tırnak / Jel Tırnak Uygulaması 

Daima bakımlı olmak isteyen kadınların en çok tercih ettiği güzellik uygulamalarından biri protez tırnak uygulamasıdır. Tırnakların daha sağlıklı, bakımlı ve güzel görünmesini sağlayacak tırnak uygulamaları, kadınların hem zamandan hem de emekten tasarruf edebilmesini sağlar. Takma tırnak çeşitlerinden daha kullanışlı ve uzun ömürlü sayabileceğimiz jel protez tırnak, farklı çeşitlerde yapıları ile tırnak üzerine uygulanır, dayanıklı ve doğal bir görünüm sunar. Peki protez tırnak nedir? Jel protez tırnak nasıl yapılır?

Protez Jel Tırnak Çeşitleri

Kullanılan malzeme, uygulama tekniği ve ortaya çıkan modeller ile protez tırnak çeşitleri de zenginleşmektedir. Günlük hayatında yoğun tempoya sahip olan ve bu süreçte tırnakları ile yeterince ilgilenemeyen kadınlar, çeşitli uygulamalar ile tırnaklarının doğal ve aynı zamanda dikkat çekici güzellikte görünmesini sağlayabiliyor. Protez tırnak modelleri incelendiğinde farklı özellikleri ve avantajları ile üç farklı kategoride ele alabiliriz. 

– Akrilik Tırnak

Akrilik tırnak uygulaması, oldukça zayıf ve kırılgan tırnaklara sahip kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Özel bir toz ve sıvı karışımı ile elde edilen akrilik malzeme, tırnak üzerine uygulanarak doğal ve oldukça dayanıklı bir proteztırnak elde edilir. Kolay kırılmaması ve kullanılan ojelerin yüksek bir kalıcılığa sahip olması açısından avantajlıdır. İstenilen uzunlukta yapılabilmekte olup genellikle badem protez tırnak modeli sıklıkla tercih edilir. Ortalama 2 – 3 ay kalıcılığa sahiptir. 

– Jel Tırnak (Poly Gel)

Jel tırnak yani poly jel, genellikle sağlam ve kolay kırılmayan tırnaklara sahip kadınlar tarafından yaptırılmaktadır. Tırnak üzerine uygulanan jel, boş ve ince kısımları doldurarak doğal ve sağlam bir görünüm sunar. Özel ışınlarla kurutulması gereken tırnak jel, akrilik tırnağa oranla daha ince yapıdadır. Ortalama 1 ay kalıcılığa sahip uygulamanın tek dezavantajı, jel çıkarılırken tırnak üzerinde yıpratıcı olabilmesidir. Bu durumun önüne geçmek içinse düzenli bakım ve nemlendirme yapmanız önerilir. 

– Dipping Tırnak

Dipping tırnak, uygulama olarak akrilik tırnak işlemine benzerdir. Ancak dipping uygulamasında özel takma tırnak üzerine toz pudra uygulaması gerçekleştirilir. Bu işlem sonunda şık ve mat görünüme sahip tırnaklar elde edilir. Kokusuz bir işlem olmakla birlikte uygulama yaklaşık 1 saat sürer. Jel yerine toz kullanılarak mat bir görünüm elde edilen dipping tırnakların üzerine nail art yapılabilir.

Protez Tırnak Nasıl Uygulanır?

Uzun ömürlü ve güzel bir tırnak görünümü tercih edenlerin en sık başvurduğu yöntem kalıcı tırnak uygulamaları olmaktadır. Takma tırnaklardan daha kullanışlı olan bu işlemler, uzun süre bakımlı görünen tırnaklara sahip olabilmenizi sağlar. Peki protez tırnak nasıl uygulanır? Jel tırnak çeşitleri birbirinden farklı olsa da neredeyse tamamında uygulama işlemleri benzerdir. Öncelikle;

  • Her tırnağa yapılabilen protez uygulaması öncesi tırnağa hasar vermemek ve karşılaşılabilecek yıpratıcılığı minimuma indirmek için kişinin kendi tırnağı üzerine koruyucu bir solüsyon uygulanır.
  • Aynı zamanda jelin daha rahat yapışmasını sağlayacak bu solüsyon sonrası protez malzemesi tırnak ucuna yerleştirilir.
  • Yerleştirilen jele törpü yardımıyla şekil verilir.
  • Buna ek olarak tırnak üzerinde boş ve ince kalan kısımlar da jel veya akrilik malzeme ile kaplanır.
  • Bu aşamada hava teması ile kurumayan malzemeyi ışınla kurutma işlemi yapılır.
  • Son aşamada tırnak pürüzsüzleştirilerek parlatılır ve oje uygulanır.

Protez Jel Tırnak Bakımı ve Kullanım Süresi

Her güzellik uygulaması sonrasında, gerekli bakım ve özen sağlandığı takdirde uygulamanın kalitesi ve kullanım süresi artar. Her ne kadar dayanıklı ve sert bir yapıya sahip olsalar da doğal tırnağınıza gösterdiğiniz dikkati, protez tırnaklarınıza da göstermelisiniz. Darbe ve kırılmalara karşı dikkatli olmalı, bir yere çarpmamaya ve sert davranmamaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca tırnaklarınızın uzaması sebebiyle ayda bir kere, uygulama yaptığınız güzellik merkezine giderek uzayan kısımların tamamlanması, törpüleme işleminin gerçekleştirilmesi gerekir. Bunun dışında ojenizi çıkartırken asetonsuz yani kimyasal içermeyen oje çıkarıcılar kullanmalısınız. 

Protez Tırnak Nasıl Çıkarılır?

Uygulamanın güzelliği, birçok kadının dikkatini çekiyor olsa da protez uygulamaları hakkında merak edilen birçok konu bulunmaktadır. Özellikle protez tırnak ne kadar kalıcı? ya da protez tırnak nasıl çıkarılır? en çok merak edilen soruların başında geliyor. Uzun süreli kullanım arayan kadınlar, bunun yanı sıra yapılan jel tırnakların doğal tırnağa zarar vermeden çıkarılmasını ister. Protezin çıkarılması her ne kadar kolay olsa da evde protez tırnakları çıkarmak sakıncalıdır. Çıkarma işlemi için uygulama yaptırdığınız merkeze gitmelisiniz. Özel solüsyonlar kullanılarak yapılan çıkarma işlemi sonrasında tırnak eski haline geri döner ve herhangi bir yıpranma olmaz.

Protez Jel Tırnak Doğal Tırnağa Zarar Verir Mi?

Evde protez tırnak yapımı yerine alanında başarılı güzellik merkezi ile profesyonel uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Protez tırnakların doğal tırnağınıza zarar vermemesi adına alanında uzman ve tecrübeli kişilerin uygulama yapması önemlidir. Uygulanan malzemenin kalitesi ve uygulama yönteminin doğruluğu, doğal protez tırnak uygulamasının kalitesi ile doğrudan ilgilidir. Bu kapsamda en çok merak edilen konulardan biri protez tırnak zararlı mı? sorusu olmaktadır. Doğru bir hazırlık, uygulama ve jel tırnak çıkarma işlemi yapıldığı takdirde protez tırnak doğal tırnağa zarar vermez. Kocaeli güzellik merkezi adresimi ziyaret ederek uygulama süreci ve protez tırnak fiyatları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Menü