Striort Çatlak Tedavisi

Cilt çatlakları, vücut güzelliğine gölge düşüren en önemli problemlerden biridir. Kıyafet seçiminde dahi etkili olan bu sorun artık hayatınızı olumsuz etkilemesin. Vücudunuzu kusursuz bir görünüme ulaştırabilecek striort çatlak tedavisi ile bu probleminizden kısa sürede kurtulabileceğinizi biliyor musunuz? Deri üzerinde meydana gelen ve yırtık görünümündeki bu pürüzler, striort çatlak tedavisi ile minimuma indirilir. Cilt çatlakları ile sorun yaşayan kadın ve erkekler için profesyonel striort çatlak tedavisi ile yardımcı olunmaktadır. Evde cilt bakım ürünleri ve kremlerle başarıya ulaşamayanların tercihi olan bu medikal uygulama, son teknoloji striort çatlak tedavisi cihazı ile gerçekleştirilmektedir. 

Çatlak Nedir?

Deri çatlağı olarak da ifade edilen çatlak yani stria, deri üzerinde çizgi şeklinde görünüme sahiptir. Dermis ve epidermis olarak iki katmandan oluşan ciltte, altta kalan dermis tabakasının yırtılması durumlarında çatlak oluşur. Elbette bu dermis tabakasının yırtılma durumları birçok nedene bağlıdır. Farklı türleri de bulunan çatlaklar, oluşum nedenlerine göre derinlik ve renk olarak birbirinden ayrılır. Pembe kızarıklık şeklinde görülen çatlaklar olduğu gibi daha derin ve koyu renkli çatlaklarda görülmektedir.

Çatlak Oluşumunun Nedenleri

Her cilt bakım yönteminde olduğu gibi tedaviye ve uygulamaya başlamadan önce sorunların tespiti gerçekleştirilir. Striort çatlak tedavisinde de öncelikle çatlak oluşumunun nedenleri incelenmelidir. Bu noktada öncelikli olarak belirtmeliyiz ki vücut çatlakları sadece kilolu kişilerde görülmez. Kilodan kaynaklı cilt çatlakları olduğu gibi birçok nedenden dolayı karşılaşılan cilt çatlakları da mevcut olup bu çatlaklar zayıf kişilerde de görülebilir. Daha detaylı bakıldığında çatlak oluşumunun nedenleri arasında;

 • Ani kilo alımı,
 • Hızlı kilo verme,
 • Vücudun susuz kalması,
 • Hormonal değişimler,
 • Hamilelik,
 • Ergenlik dönemi,
 • Hızlı kas çalışmalarında,
 • Doğum kontrol haplarının yan etki durumlarında cilt çatlakları oluşabilir.

Cilt Çatlaklarını Önlemek Mümkün Mü?

Cilt çatlakları ile karşılaşmadan ya da karşılaşılan cilt çatlaklarından hızlıca kurtulmak isteyenler birçok yöntem araştırmaktadır. Peki cilt çatlaklarını önlemek mümkün mü? Elbette cilt çatlaklarını önlemenin bazı yolları mevcuttur. Ancak bunun öncesinde herhangi bir cilt çatlağı sorunu yaşamamak adına vücuduna iyi bakmanız gerektiğini belirtelim. Öncelikle dengeli kilo alımı ya da kilo kaybı yaşanması çatlak oluşum riskini minimuma indirir. Bunun yanı sıra bol su tüketimi ile vücudun ihtiyaç duyduğu neme kavuşabilirsiniz. Daha az yağlı besinler ve bol A vitamini tüketmek vücut sağlığınızı koruduğu gibi çatlak oluşumunu da azaltır. Ayrıca düzenli egzersiz programı, kuru fırçalama ve bitkisel yağlar ile çatlaklarınızdan kurtulabilmeniz mümkün. Elbette bu yöntemlerle başarıya ulaşamayanlar için geliştirilen striort çatlak tedavisi ile istenilen sonuca kısa sürede ulaşmak mümkün. Striort çatlak tedavisi yaptıranlar, striort çatlak tedavisi öncesi sonrası görüntülere bakarak sonuçtan oldukça memnun kaldıklarını ifade etmektedir.

Striort Çatlak Tedavisi Nedir?

Son dönemin popüler uygulamalarından olan striort çatlak tedavisi, aslında yeni bir uygulamadır. Çatlaklar üzerinden yüksek etkiye sahip bu uygulama ile deri yırtığı olarak adlandırılan çatlak görünümü minimuma indirilir veya ortadan kaldırılır. Cerrahi bir işlem olmaması sebebiyle striort yaptıranlar günlük yaşamına kısa sürede dönebilme ayrıcalığına sahiptir. Temel çalışma prensibinde ciltteki kolajeni uyarma işlemi yer alır. Bu sayede cilt ve cildin altındaki tabaka kendini yenileyerek kusursuz ve sağlıklı görünümünü geri kazanır. 

Striort Çatlak Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Özel bir işlem olan çatlak tedavisinde, kullanılan cihaz da özel ve son teknolojidir. Vakum barometresi özelliği bulunan striort çatlak cihazı ile uygulama gerçekleştirilir. Öncelikle çatlak olan bölgeye lokal anestezik krem yani özel bir solüsyon sürülür. Hasta, tedavi sürecinde herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Tedavi başlangıcında ilk olarak ortalama 25 dk kan dolaşımının hızlanması beklenir. Ardından çatlak olan bölgede vakumlu cihaz gezdirilir. Bu gezdirme işlemi yırtık yönüne doğru ileri ve geri hareketlerle devam eder. Kolajen ve elastinler uyarılarak çatlak görünümünün en iyi derecede iyileşmesi sağlanır. Seans süresi ortalama 2 – 2.5 saattir. Vakumlu çatlak tedavisi yaptıranlar sonuçtan son derece memnun kalmaktadır. 

Tavsiye Hizmet > Sakarya Lazer Epilasyon

Striort Çatlak Tedavisinin Uygulanacağı Bölgeler

Cilt kusuru olarak ifade edilen çatlaklar, genellikle göbek ve kalçalarda görülmektedir. Ancak çatlakların görüldüğü yerler sadece bu iki bölgeyle sınırlı değildir. Bunun yanı sıra pek çok bölgede görülen cilt çatlaklarında striort çatlak tedavisi uygulanabilir. Striort çatlak tedavisinin uygulanacağı bölgeler arasında;

 • Kalça,
 • Göbek,
 • Kol ve bacak,
 • İç bacak,
 • Göğüs,
 • Yanak

Striort Çatlak Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

Cilt çatlakları, özellikle yaz döneminde denize giren kadınların ve erkeklerin önemli bir sorunudur. Bu sebeple Kocaeli güzellik salonu içerisinde striort çatlak tedavisi en çok tercih edilen bakım uygulamalarından biridir. Striort çatlak tedavisi zararları olmamakla birlikte riskli kişilerde uygulanması sakıncalıdır. Herhangi bir problem ve yan etkiyle karşılaşmamak adına striort çatlak tedavisinin uygulanmaması gereken kişiler;

 • Gebelik döneminde olan ve emziren kadınlar,
 • Menstrual dönemindeki kadınlar,
 • Yakın zamanda herhangi bir cerrahi işlem geçirmiş kişilere çatlak tedavisi uygulanması sakıncalıdır.
Menü