Yosun Peeling Nedir? Ne İşe Yarar?

Cilt bakımı yöntemlerinde yosun ile yapılan işlemleri son zamanlarda daha sık duyuyoruz. Yosunun içeriğinde antioksidan sayesinde ciltte yenileme, nem gibi ihtiyaçlar karşılanabilir. Sadece bu işlem için kullanılacak ürünün de içerik bakımından en yüksek verimi sağlayabilecek olmasına dikkat etmeliyiz. 

Biyolojik peeling uygulaması olarak da bilinen yosun maskesi, doğanın kendi içerisinde elde edilen ana malzeme ile birlikte ciltte problemleri hızlı iyileştirme süreciyle birlikte başarıya ulaştırır. Etkisiyle birçok kişinin tercih ettiği yosun peeling nedir? Yosun peeling ne işe yarar? detaylı olarak bilinmesi gereken ve uygulamadan önce mutlaka bilinmesi gereken aşamalara sahiptir. 

Alg Peel (Yosun Peeling) Nedir?

Ciltte soyulmalar yaratacak olan yosun peelingi, kontrollü bir şekilde uygulanmalıdır. Algea peeling, 12 deniz yosunundan içeriğe sahip olmaktadır. Cilde hafif hafif sürülerek, masajla uygulanır. Bu uygulamayla cildin 3,5 milimetre kadar altına inilir. Cildin alt tabakalarına kadar etki eden maske içeriği, 72 saate kadar iyileştirme sağlar. Buna rağmen cildin pH dengesini bozmaz. Aksine nemlendirici etkisiyle cilde ilerleyen süreçte parlaklık da katmaktadır. Her cilt tipinde uygulanabilir. Yosun peeling leke tedavisi için beklentileri karşılayan en iyi seçeneklerden de biridir. 

Yosun Peeling Nasıl Uygulanır?

Maske işlemi uygulanmadan önce her cilt bakımında olduğu gibi cilt temizlenir. Peeling uygulamasına hazır hale gelen cilde yosun maskesini belirli miktarlarda yavaş yavaş sürülür. Bununla birlikte hemen dairesel hareket ile cilde masaj yaparak da cildin alt tabakasına kadar inmesi sağlanır. 

Uygulama sonrasında cilt kendiliğinde bir yenilenme sürecine girmektedir. Soyulma, kızarıklık, dökülme gibi durumlar yaşanır. Bu cildin kendini yenileme sürecinin bir karşılığıdır. En çok bu durumlarda dikkat edilmesi gerekecektir. Uygulama sonrasında peelingin etkisini artıracak oksijen jel ve güneş koruyucu ürünlerinin kullanılması gerekir. 

İşlemden belirli bir süre sonra soyulmalar başlar. Bu süre herkeste farklı olabilir. Ancak bunun başlamasıyla birlikte kişiler daha dikkat davranmalılar. Ellerini yüzlerine değdirmemeli ve yenileyici, koruyucu ürün kullanımına devam etmeliler. Her cilt problemi farklı olacağından işlem 2-3 seans uygulanabilir. 

Yosun Maskesinin Faydaları

Yosun maskesi faydaları olarak ele alınacak cilt problemleri çok çeşitlidir. Sadece akne ve siyah noktalar değil, çok farklı cilt problemlerine karşı bu yöntemle mücadele edilebilir. 

 • Cildin nem ihtiyacını karşılayarak, elastikiyetini artırmaktadır.
 • Lekelere yosun maskesi çok etkili sonuçlar verir. 
 • Cilt bariyerinde onarıcı etki gösterir.
 • Cilt tonundaki renk eşitsizliğini de giderir.
 • Sivilce ve sivilce izlerini, siyah noktaları giderir.
 • Ciltteki ince çizgileri giderir.
 • Gözenekleri temizler ve sıkılaştırır.
 • Sebum üretiminin azaltılmasını sağlar. 

Yosun Peeling Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ciltte soyulmaların olması birçok kişinin aklında yosun peeling zararlı mı, cildimde leke bırakır mı? sorulara sebebiyet verebilir. Ancak şu unutulmamalıdır ki işlemin profesyoneller tarafından, en uygun koşullarda yapılması ve işlem sonrasında da kişilerin düzenli bakımı sayesinde herhangi bir yan etki yapmaz, cilde zarar vermez. 

Yosun maskesinin uygulanmasından sonra şunlara dikkat edilmelidir;

 • Mümkün olduğunda güneşe çıkmayın. Olası bir durumda ise şapka, güneş kremini kullanmayı ihmal etmeyin. 
 • Güneş kremini sık sık yenileyin.
 • Bol su tüketin.
 • Belirli bir süre cildinize su değdirmeyin. Sauna, hamam gibi yerlere de gitmeyin.
 • Uzmanların önereceği oksijen jel kremleri de düzenli aralıklarla sürün.
Menü